Custom Art Deco Inspired Flamed Mahogany Dining Table High Gloss
SKU: DS-5176
Dining Tables, Custom Dining Tables
$19,500
Custom Art Deco Inspired Flame Mahogany Dining Table. Featuring magnificent flame mahogany veneers with rosewood edge banding. Completed in a rich high gloss lacquered finish. Table extends with 2 leaves. Table fully extends to total 109.75″, closed length 73.75″
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to Order |
| Materials: | Mahogany, Metal, Wood |
| Height: | 30 in. (76.2 cm) |
| Width: | 109.75 in. (278.77 cm) |
| Depth: | 46.5 in. (118.11 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Art Deco, Modern |
| Other: | Current Lead Times 14-16 Weeks |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy




















